LG 1500+
LG 1200+
MD 1000+
SM 768+
XS mobile

Koszt druku - co się składa na cenę?

Gdy pojawia się potrzeba produkcji ubrań z indywidualnym nadrukiem, stoją Państwo przed wielką niewiadomą pt. „A ile to będzie kosztować?”.

Nie ma na to prostej, jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy projekt wymaga innej specyfiki i indywidualnego podejścia. Są jednak stałe elementy, które składają się na ostateczną cenę i w tym artykule przybliżymy Państwu każdy z nich.

Projekt

Punktem wyjścia do każdej wyceny jest projekt ubrania - czasami jest to realistyczna wizualizacja koszulki, czasami jest to po prostu Państwa logo, a innym razem mgliste wyobrażenie i słowny opis, co powinno znaleźć się na gotowym produkcie. Jeżeli na projekcie znajduję się np. zdjęcie, wiemy już, że niektóre techniki druku nie nadadzą się do tego zlecenia.

Jeżeli nie mają Państwo zaprojektowanego wzoru do druku, nasze studio graficzne może opracować projekt wg. Państwa wytycznych.

Nakład

Ilość nadruków, jakie jednorazowo nam Państwo zlecają, również wpływa na koszt jednostkowy odzieży. Dużo taniej, w przeliczeniu na pojedynczy egzemplarz, wyjdzie produkcja 1000 koszulek z identycznym nadrukiem, niż 10 sztuk takich ubrań. Wiąże się to ze stałym procesem przygotowania produkcji, który jednorazowo trzeba wykonać przed każdą realizacją.

Technika druku

Po ustaleniu projektu i nakładu, proponujemy Państwu jedną z kilku technik druku. Wybieramy taką technologie, która optymalnie spełni Państwa potrzeby oraz wyjdzie najtaniej. W naszej pracowni znakujemy odzież za pomocą następujących technik:

  • folie termotransferowe (flex/flock)
  • sublimacja
  • DTF
  • haft komputerowy
  • sitodruk
  • metki żakardowe / satynowe

Każda z technik ma swoje plusy i minusy, szczegółowo opisujemy je w serii „ABC nadruków” w naszym blogu.

Materiał

Sam nadruk nie byłby w ogóle potrzebny, gdyby nie ubranie, na który ma trafić. To kolejna z kwestii, która wpływa na koszt zlecenia. Zadajemy Państwu kilka prostych pytań - jak użytkowana będzie odzież? Jakie ma spełniać funkcje? Kto i kiedy będzie ją nosił, w jakich okolicznościach? Po odpowiedzeniu na te pytania, proponujemy odpowiednie rozwiązania od naszych sprawdzonych dostawców, a w wyjątkowych okolicznościach zlecamy szycie specjalnie dla Państwa.

Termin

Ostatnią składową kosztu jest termin realizacji. Jesteśmy w stanie wyprodukować setki ubrań praktycznie z dnia na dzień, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą za usługę express. W najczęstszym przypadku nie ma aż takiej presji czasu i realizacja w standardowym, kilku dniowym terminie, nie wpływa na cenę.

Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie: „ile kosztują nadruki?” nie jest zawsze jednakowa. Do każdego zlecenia należy przeprowadzić osobą wycenę, biorąc pod uwagę powyższe składowe. Na szczęście, wystarczy uzupełnić krótki formularz wyceny, dostępny na naszej stronie, żeby w błyskawicznym tempie otrzymać od nas szczegółową kalkulację.

Kontakt

Pan Koszulka

ul. Parkowa 1
71-600 Szczecin

info@pan-koszulka.pl
tel. 500-007-693

Prosimy o kontakt przed wizytą w lokalu, w celu upewnienia się, że jesteśmy na miejscu :)